امنیت فایل و متن ترجمه

تامین امنیت فایل و متن ترجمه مقوله ای تخصصی و بسیار مهم است.

وب ترنس در این امر موفق عمل کرده است. بخش کثیری از محتوای ارسالی برای شبکه وب ترنس، دارای ارزش اطلاعاتی بالایی هستند. صیانت از اطلاعات کاربران و کارکنان و حفظ اسرار سیستم خدماتی، یکی از چالش های مهم و بسیار مهم هر مجموعه ای است. واحد انفورماتیک وب ترنس در همکاری با سایر شرکت های امنیتی معتبر، همواره از جدید ترین راهکارهای تامین امنیت سیستم بهره می جوید.

حفظ امنیت فایل و متن ترجمه دارای دو بعد مختلف است :

  • تعهد، امانت داری، صداقت و حسن نیت مترجم
  • ساز و کار خدماتی و زیر ساخت امن سیستم خدماتی

وب ترنس با مترجمین قراردادهای معتبر و رسمی منعقد نموده است. بر اساس قراردادی که مابین مترجم و وب ترنس انعقاد می گردد، مترجم حق نشر، توزیع، چاپ و آپلود فایل را بدون اجازه کتبی وب ترنس ندارد. صرفا جهت تحویل ترجمه می تواند از طریق سایت وب ترنس اقدام نماید و یا ترجمه را به ایمیل وب ترنس ارسال نماید. بنابراین هرگونه تخلفی از سوی مترجم، در صورت اثبات قابل پیگیری حقوقی می باشد.

نگهداری فایل ترجمه انگلیسی و فارسی

وب ترنس هیچ فایلی را بر روی سرورهای خود ذخیره نمی کند. در حال حاضر وب ترنس از سرورهای خارج از کشور استفاده می نماید. دلیل این امر نیز امنیت بالای سرورهای فوق در مقابل هک و نفوذ است. دلیل دیگر این کار نیز، جلوگیری از دسترسی ادمین ها و سایر افرادی است که امکان بهره برداری از هرگونه فایل مرتبط با مجموعه وب ترنس را دارند، است.

وب ترنس در حال حاضر از سرورهای لینوکس مستقر در کشور آلمان جهت سرویس رسانی استفاده می نماید.
  • فایل ترجمه مستقیما به ایمیل مشتری ارسال می شود و یا از طریق اپ های تلفن همراه (نظیر تلگرام، WHATSASS، WISPI و …) مستقیما تحویل مشتری می شود. شناسه هویت مشتری نیز آدرس ایمیل وی و شماره تلفن همراه اوست.

از سوی دیگر، فایل اصلی مشتری نیز پس از صدور فاکتور از روی سرور حذف شده و در بایگانی امن دفتر مرکزی ذخیره می شود. این سیستم به هیچ شبکه ای متصل نیست و صرفا توسط مسئولان ارشد شرکتی RUN می شود. بنابراین احتمال اینکه، فایل ترجمه یا فایل اصلی مشتری در اختیار سایرین قرار گیرد تقریبا صفر است.

امنیت فایل و متن ترجمه

امنیت فایل و متن ترجمه

امنیت سرور اصلی مستقر در دفتر مرکزی :

سیستم مرکزی شرکت، دارای سخت افزاری بسیار قدرتمند است. از سوی دیگر، کانفیگ های آن به گونه ای است که بدون قفل سخت افزاری امکان راه اندازی سیستم وجود ندارد. این سیستم به عنوان هسته بایگانی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی بک آپ های پارت پارت از بایگانی نیز جهت در اختیار داشتن DATA پشتیبان تهیه می شود که در مکانی امن نگهداری می شود. بنابراین ریسک اینکه اطلاعات مشتری و یا داده های وی خصوصا فایل ترجمه، توسط دیگران به سرقت رود یا سیستم هک شود تقریبا صفر است.

یکی از روش های دیگر رمزنگاری فایل اصلی و متن ترجمه می باشد. با استفاده از نرم افزار جدیدی که لایسنس آن خریداری شده است و به صورت انحصاری با قفل سخت افزاری در اختیار مجموعه وب ترنس قرار دارد، امکان رمزنگاری انحصاری فایل ها وجود دارد.

بدین ترتیب حتی در صورتی که فایل توسط فردی به صورت غیرمجاز بارگذاری شود امکان اجرای آن وجود نخواهد داشت.

روش هایی که کاربران می توانند جهت افزایش امنیت فایل شان به کار گیرند به شرح زیر است :

  • برای فایل های WORD و PDF می توانید فایل ها را رمزگذاری کنید.
  • می توانید فایل ها را استفاده از نرم افزار WINRAR یا WINZIP رمزگذاری کنید.
  • می توانید فایل PDF با امکان منع کپی یا پرینت تهیه کنید.

در صورتی که پرسشی دارید، خواهشمندیم از در بخش نظرات ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *