هزینه تولید محتوا

هزینه تولید محتوا در مجموعه وب ترنس بسیار مناسب و رقابتی است. تولید محتوا یکی از مسائل مهم در وبمستری و بهینه سازی وب سایت هاست. نمونه های موفق تولید محتوا بسیار است. سایت هایی که صرفا با ارائه محتوای ناب و پر مخاطب، توانسته اند گردش مالی بسیار بالایی داشته باشند. سودآوری این سایت ها واقعا بالاست. زیرا، سرمایه بسیار بسیار اندکی برای تولید محتوا صرف می شود اما در مقابل، حجم انبوهی از ترافیک کاربران به سمت وب سایت های شان، هدایت می شود.

همین مساله سبب می شود تا مدیران این سایت ها، با کمترین تلاش و صرفا با مدیریت صحیح و روانشناسی کاربران، به درآمد بالایی دست یابند.

هزینه تولید محتوا

هزینه تولید محتوا (تعرفه تولید محتوا) :

تولید محتوا به شکل مختلفی انجام می شود عمده فعالیت های مهم در این بخش شامل ترجمه، تالیف و یا بازنویسی به شکلی جدید است. همچنین امکان تلفیق و ترکیب روش ها و نوشتن متن به صورت مخلوطی از ترجمه و تالیف و بازنویسی هست. جهت اطلاع دقیق از هزینه تولید محتوا به جدول زیر توجه کنید :

عنوان سرویس : زبان : مجری پروژه : واحد اندازه گیری : هزینه یک کلمه : مهلت زمانی :
تالیف متن جدید فارسی نویسنده بومی تعداد کلمات متن ۳۰ تومان ۱ روز
انگلیسی نویسنده بومی تعداد کلمات متن ۵۰ تومان ۱ روز
ترجمه متن انگلیسی فارسی مترجم بومی تعداد کلمات متن ۲۵ تومان ۱ روز
تالیف و ترجمه فارسی مترجم بومی تعداد کلمات متن ۴۰ تومان ۱ روز
بازنویسی فارسی نویسنده بومی تعداد کلمات متن ۲۰ تومان ۱ روز
انگلیسی مترجم بومی تعداد کلمات متن ۳۰ تومان ۱ روز

کلید موفقیت در تولید محتوای ناب درگیر نمودن کاربر با مفهوم آن است. محتوا بایستی به قدری جذاب باشد که کاربر با چشم دوختن به آن پیگیر آن شود. در سایت و همان صفحه بماند و مطلب را به صورت کامل پیگیری کند .در این صورت رتبه بندی سایت به دلیل حضور کاربران برای مدت زمان زیاد و تکرار بازدید افزایش بسیار زیادی خواهد داشت.

 • تولید محتوا در وب ترنس تلفیقی از ترجمه، تالیف و یا بازنویسی است.
 • نویسندگان با بررسی دقیق موضوع و تحقیق و گردآوری مطالب و محتوا لازم، نسبت به نگارش متن نو و بکر اقدام می نماید.

امروزه بهینه سازی سایت بسیار پیچیده شده است. در واقع علمی است بسیار پیچیده. سئو SEO یا بهینه سازی سایت، ترکیبی از چند علم متفاوت است. به مرور زمان، صرفا سایت هایی می توانند در صدر نتایج جستجو باقیمانده و بیشترین ترافیک و درآمد را تصاحب کنند که به صورت تیمی عمل کرده و یا مرحله تولید محتوای خود را برون سپاری نمایند.

نویسندگان وب ترنس ،مدیران سایت و وبمسترانی هستند که تولید محتوا را شغل دوم خود می دانند. برخی از نویسندگان نیز ستون نویس روزنامه ها و یا محققین هستند. نوشتار صحیح و تولید محتوای ارزشمند، امروزه یک سرمایه غنی و ناب است.

هزینه تولید محتوا

محتوای یک سایت به شکل های متفاوتی است که در ترکیب با یکدیگر یک مفهوم ناب و جالب و انگیزشی را ایجاد می کند. انواع فرمت محتوا در یک صفحه وب به شرح زیر است :

 • محتوای متنی
 • محتوای صوتی
 • محتوای تصویری (عکس – فیلم / ویدئو)

وب ترنس در بخش تولید محتوای متنی فعال است. هزینه استخدام تولید کننده محتوا برای شرکت ها بسیار سنگین است.

 • به عنوان مثال : اگر شرکتی در حوزه فناوری اطلاعات بخواهد یک نویسنده مبدتی و تولید کننده محتوای متنی را استخدام کند می بایست مطابق قانون کار در سال ۱۳۹۷ حداقل ۱۱۱۶۰۰۰ تومان حقوق به نویسنده مبتدی بپردازد. همچنین فضا کاری و سیستم نیز در اختیار نویسنده قرار داده و با وی در تعامل علمی مکرر باشد. نویسنده فوق نیز روزانه نهایتا می تواند تا در بهترین شرایط ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ کلمه محتوا را به صورت نوشته تحویل دهد. حقوق یک نویسنده برابر است با ۳۷۲۰۰ کلمه متن و محتوای ناب اگر به صورت برون سپاری توسط وب ترنس انجام شود. با این تفاوت که وب ترنس از نویسندگان ماهر و مجرب و توانمند در عرصه های مختلف علمی استفاده می کند.

وب ترنس در سرویس تولید محتوا نظارت بسیار توانمندی دارد. مهم ترین خطر در این بخش کپی برداری و اقتباس متن از سایر سایت ها و منابع است. وب ترنس در این خصوص بسیار محتاطانه عمل می کند. زیرا :

 • مطابق الگوریتم های گوگل، هرگونه کپی برداری با احتمال پنالتی شدن سایت مواجه است.

از سوی دیگر، رعایت ساختار دقیق نوشتار مطابق الگوهای موتورهای جستجو کار دشواری است. کاربرد صحیح تگ ها، تعداد کلمات متن، توزیع کلمات در متن و وزن کلمات در صفحه بسیار مهم است.

یک نکته بسیار مهم در خصوص نحوه محاسبه حق الزحمه نویسنده :

امکان دارد این گمان در ذهن مشتری ایجاد شود که در تولید محتوا، نویسنده برای دریافت سود بیشتر، حجم متن را بی دلیل افزایش دهد. قوانین تولید محتوا کاملا مشخص و مدون است. کیفیت متن توسط مشتری و ویراستار بررسی می شود. برخی درخواست ها کم حجم و برخی دارای حجم زیادی هستند. به عنوان مثال برای نوشتن یک پست تبلیغی برای فروشگاه اینترنتی لوازم بهداشتی ،۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ کلمه متن ناب کافیست. اما برای انتشار یک پست تبلیغی در یک سایت مرتبط با فروش خودرو، امکان دارد تجزیه و تحلیل و بررسی و بازنویسی و … باعث شود حجم محتوا تا ۴۰۰۰ کلمه نیز افزایش یابد. در حالت کلی، بازه زمانی مناسبی در اختیار مشتری قرار می گیرد تا بتواند کیفیت محتوا را سنجیده و بازخورد آن را دریافت کند.

 • وجه پرداختی مشتری به صورت امانی، در حساب مرکز بلوکه شده و به حساب نویسنده پرداخت نمی شود. واریز حقوق به حساب نویسندگان ۱۵ روز بعد از تحویل پروژه به مشتری انجام می شود. شرط واریز عدم ثبت اعتراض از سوی مشتری است. به همین دلیل مشتریان با خیالی آسوده می توانند از خدمات تولید محتوای وب ترنس استفاده نمایند.

خدمات تولید محتوا :

مدیران سایتی که در بحث تولید محتوا صاحب دانش بهینه سازی هستند می دانند که گوگل متن را آنالیز می کند. هر نوشته ای می بایست توسط آنالیزور مربوطه با دقت بررسی شود. از جمله نکات متعارفی که در بهینه سازی محتوا و تولید محتوا به آن توجه می شود عبارتند از :

 • رعایت کلمات کلیدی LSI در نگارش
 • دقت در چگالی کلمات کلیدی اصلی و فرعی
 • استفاده از ابزارهای تحلیل کلمات کلیدی گوگل
 • تعیین گروه کلمات کلیدی اصلی و مترادف عمده
 • استفاده از کلمات کلیدی در ابتدای هر پاراگراف
 • استفاده بیشتر کلمات کلیدی در LEAD (دو خط اول متن)
 • عنوان بندی متن و کاربرد صحیح کلمات کلیدی در عنوان
 • ویرگول، نقطه، بولت، شماره گذاری و پرانتز ها رعایت می شود.
 • استفاده از محتوای ترکیبی و ناب و پربازدید جهت ارتقای ترافیک سایت

هزینه تولید محتوا

سوال کاربر : چطور سفارش تولید محتوا بدهم؟

لطفا وارد بخش سفارش تولید محتوا شده و فرم ثبت سفارش را تکمیل نمایید.

سوال کاربر : آیا بخشی برای آموزش تولید محتوای سایت دارید؟

آموزش تولید محتوا نیازمند آشنایی با نویسندگی و مباحث بهینه سازی وب سایت است. آموزش این مباحث نیازمند صرف زمان مناسب و تمرین و ممارست است. به زودی وب سایت مجزایی تحت نظر شرکت همراه شبکه در خصوص مسائل بهینه سازی و تولید محتوا تخصصی راه اندازی می گردد.

سوال کاربر : آیا تولید محتوا به انگلیسی دارید؟

بله. لطفا درخواست خود را از بخش ثبت سفارش تولید محتوا ارسال نموده و توضیحات کاملی در خصوص موضوع مورد نظرتان ارائه دهید.

سوال کاربر : امکان معرفی سایت های تولید محتوا هست؟

وب ترنس به عنوان کارگزار تولید محتوا، با کیفیت بسیار بالا و هزینه مناسب ،خدمات تولید محتوا را ارائه می دهد.

سوال کاربر : هزینه تولید محتوا سایت خبری چقدر است؟

هزینه تولید محتوا بر حسب کلمه محاسبه می شود. لطفا وارد بخش ثبت سفارش تولید محتوا شده و درخواست خود را ثبت نمایید. ثبت سفارش تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *